EKLEM AĞRILARI NEDEN OLUR? – İntrafarma Sağlık

EKLEM AĞRILARI NEDEN OLUR?

Kişinin hayat kalitesini yüksek oranda etkileyen eklem ağrıları birçok farklı sebeplerden kaynaklanabilir.

Özellikle ilerleyen yaşlılık dönemlerinde görülen eklem ağrıları birçok farklı sebepten dolayı her yaş kategorisinde görülmektedir.

Yoğun iş temposu, spor aktiviteleri, ameliyat sonrası iyileşme dönemleri, büyük-küçük yaralanmalar, sağlıklı beslenmemenin getirdiği kilo fazlalığı, hareketsiz yaşam gibi sebepler eklem ağrılarının tetiklemektedir.

Özellikle günümüzdeki çalışma şartları eklem ağrılarının oluşma sebeplerinden biridir. Uzun süreli ayakta veya bilgisayar başında hareketsiz çalışanlarda eklem ağrıları oluşma riski daha fazladır.
Bu şekilde çalışanlar kas ve eklemleri zorlanmadan düzenli yapacakları egzersizler ile eklem ağrılarının oluşumunu engelleyebilirler.

Ayrıca vitamin, kalsiyum, magnezyum gibi temel takviyeleri, vücudun fonksiyonlarını düzgün olarak yerine getirebilmesi için yeterli ölçüde sağlamak gereklidir. Oral olarak tüketilen besin takviye ürünleri ile de eklem sağlığını koruyarak güçlenmesin sağlayabiliriz.

Erken teşhisin tedavini etkili olduğunu ve uzun süreli eklem ağrılarının önemli hastalıkların belirtisi olabileceğini göz önünde tutarak zaman kaybetmeden muayene olunmalı, belirtilen teşhise göre tedaviye başlanması gerekmektedir.

Sağlıklı bir yaşam dileriz.

AŞİL TENDONU SORUNU YAŞAMAMAK İÇİN BUNLARA DİKKAT EDİN.
TAŞINABİLİR ULTRASON CİHAZLARI